Actions

Translations

Translations:Survey settings version 2/7/pl

From LimeSurvey Manual

Ogólne

  1. Język podstawowy: Ustawia podstawowy język ankiety. Po zapisaniu nie można go później zmienić. Zestaw językowy jest językiem podstawowym dla możliwych tłumaczeń ankiety. W ten sposób możesz mieć ankiety wielojęzyczne. Podczas tworzenia ankiety nie można dodawać dodatkowych języków. Będziesz mógł to zrobić, jeśli później ponownie dokonasz edycji właściwości ankiety.
  2. Dodatkowe języki: Aby wybrać dodatkowy język. Dostępne tylko po utworzeniu ankiety.
  3. Tytuł: Jest to krótka opisowa nazwa ankiety (np.: „Ankieta dotycząca negocjacji w przedsiębiorstwie 2003” lub „Poglądy na temat lodów”). Tytuł ten będzie wyświetlany na każdej stronie ankiety publicznej.
  4. Opis: Umożliwia wprowadzenie opisu ankiety. (tj.: „Ankieta mająca na celu zebranie Twoich pomysłów na temat kolejnej rundy negocjacji między przedsiębiorstwami” lub „Ankieta mająca na celu sprawdzenie popularności lodów czekoladowych”). W tej sekcji możesz włączyć elementy HTML, takie jak obrazy lub filmy, korzystając z edytora WYSIWYG. Domyślnie opis jest używany w e-mailu z zaproszeniem.
  5. Wiadomość powitalna: Umożliwia wprowadzenie wiadomości, która wyświetli się, gdy uczestnik po raz pierwszy zaloguje się do Twojej ankiety. (tj.: „Dziękujemy za poświęcenie czasu na wzięcie udziału w tej ankiecie..”) Możesz włączyć do tej sekcji elementy HTML, takie jak obrazy lub filmy, korzystając z edytora WYSIWYG. Dostępne tylko podczas tworzenia ankiety. Po utworzeniu ankiety jest ona dostępna w opcji Edytuj elementy tekstu ankiety.
  6. Zakończ wiadomość: Umożliwia wprowadzenie wiadomości, która wyświetli się, gdy uczestnik zakończy ankietę. (tj.: „Dziękujemy za wypełnienie naszej ankiety. Wkrótce opublikujemy wyniki.”). W tej sekcji możesz włączyć elementy HTML, takie jak obrazy lub filmy, korzystając z edytora WYSIWYG. Dostępne tylko podczas tworzenia ankiety. Po utworzeniu ankiety jest ona dostępna w opcji Edytuj elementy tekstu ankiety
  7. Końcowy URL: Ten adres URL będzie prezentowany jako link na końcu ankiety i pozwoli Ci skierować uczestników z powrotem do Twojej stronie głównej (a właściwie gdziekolwiek). Końcowy adres URL należy wpisać z „http://” na początku, np. http://www.limesurvey.org.
    W tym adresie URL możesz użyć symboli zastępczych {SAVEDID}, {TOKEN}, {SID} i {LANG}.
    SAVEDID to identyfikator przypisany do tego konkretnego zgłoszenia, TOKEN to token używany do wzięcia udziału w ankiecie, SID to identyfikator ankiety, a LANG to kod języka
    np. http://www.limesurvey.org/test.php?var1={SAVEDID}&var2;={TOKEN}&var3;={SID}⟨={LANG}
    Od wersji 1.82 lub nowszej możesz użyć pól adresu URL w tym polu, aby przekazać parametry z początkowego adresu URL do końcowego adresu URL.
    Możesz także użyć {INSERTANS:SGQA} w tym adresie URL (od wersji 1.82+). Dzięki temu do końcowego adresu URL można dodać odpowiedź na konkretne pytanie w ankiecie. Może się to przydać w przypadku przesłania odpowiedzi na zewnętrzny skrypt (czyli adres e-mail zebrany w trakcie ankiety). np.: „http://www.limesurvey.org/test.php?email={INSERTANS:1234X56X7}”. Dostępne tylko podczas tworzenia ankiety. Po udostępnieniu w opcji Edytuj elementy tekstu ankiety
  8. Opis adresu URL: Opis łącza wykorzystujący końcowy adres URL. Dostępne tylko podczas tworzenia ankiety. Po udostępnieniu w opcji Edytuj elementy tekstu ankiety
  9. Administrator: Jest to imię i nazwisko osoby kontaktowej, która zarządza ankietą. Będzie on zawarty w wysyłanych e-mailach zapraszających uczestników do odpowiedzi.
  10. E-mail administratora: Jest to adres e-mail administratora (jak powyżej) i jest używany jako adres „Od:” w dowolnym wysłane e-maile.
    UWAGA: serwery SMTP wielu dostawców usług hostingowych akceptują tylko wiadomości e-mail, których adres „Od:” znajduje się w domenie lokalnej, z dodatkową trudnością polegającą na tym, że wszelkie wiadomości e-mail niezgodne z tą regułą są odrzucane po cichu, bez widocznego komunikatu o błędzie. Jeśli tak się stanie, upewnij się, że w polu „E-mail administratora” używasz adresu e-mail należącego do dostawcy. Zwykle możesz, jeśli chcesz, skonfigurować przekazywanie wiadomości e-mail po stronie dostawcy, tak aby wszelkie wysyłane tam wiadomości były przekazywane na preferowany adres.
  11. Odbij e-mail: To jest adres e-mail, na który należy wysłać wiadomość e-mail z powiadomieniem o błędzie dostawy. Domyślnie jest to ten sam adres e-mail administratora. Jeśli chcesz użyć niestandardowego skryptu do analizowania wiadomości e-mail z błędami dostarczenia, użyj tutaj specjalnego adresu e-mail typu Bounce i automatycznie przetwarzaj wiadomości e-mail docierające na ten adres za pomocą skryptu. Skrypt ten może następnie zaktualizować pole Status e-mail w wierszu tokenu odpowiadającym temu adresowi e-mail (zobacz tokeny).
  12. Przefaksuj do: To pole służy do podania numeru faksu w „ankiecie do wydrukowania” " - np. gdy chcesz wysłać komuś wersję papierową, ponieważ nie może on skorzystać z ankiety online.